Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.07.2017 - Duszniki - tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty
W sobotę 8 lipca o godz. 21.02 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku motocyklisty w miejscowości Duszniki na ul. Jana Pawła.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl, który uderzył w betonowy słup i znajdował się na poboczu w pobliżu budynku mieszkalnego. Kierujący motocyklem leżał na poboczu drogi - nieprzytomny.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, udzieleniu
kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej przez zastępy OSP, przekazaniu poszkodowanego pod opiekę ZRM, pomocy załodze ZRM w udzielaniu dalszej pomocy KPP, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz oświetleniu terenu do czynności procesowych.
Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pomimo podjętej resustytacji stwierdził zgon motocyklisty.
Na czas prowadzonych działań ruch został wstrzymany - Policja wyznaczyła objazdy.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza