Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.07.2017 - Samochód uderzył w drzewo - Zajączkowo
W sobotę 8 lipca o godz. 21.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Zajączkowo.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Otorowo, OSP Pniewy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajdował się na poboczu.
Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, natomiast pasażerkę uwolniły z pojazdu osoby postronne.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM oraz oświetleniu terenu działań.
Do czasu przyjazdu na miejsce jednostek straży pomocy medycznej poszkodowanym udzielał funkcjonariusz na co dzień pracujący w JRG Szamotuły, który najechał na wypadek.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Adam WiernickiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza