Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.07.2017 - Potrącenie rowerzystki przez samochód osobowy
W sobotę 15 lipca o godz. 12.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki oraz osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Nadolnik  gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także dwa wozy bojowe OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który potrącił rowerzystkę.
Rowerzystka znajdowała się w rowie, natomiast kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu. W tym samym czasie na miejsce przybył ZRM i jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy.
Samochód osobowy po dachowaniu oraz rower znajdował się w przydrożnym rowie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora w pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Bartłomiej Kosicki, mojeWronki.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza