Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.07.2017 - Trzy osoby poszkodowane w Dęborzycach
W poniedziałek 17 lipca o godz. 18.02 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz trzech osobach poszkodowanych, w tym dwóch uwięzionych w pojeździe, na trasie Szamotuły – Pniewy, w miejscowości Dęborzyce.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Otorowo, OSP Pniewy, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w przydrożnym rowie.
Dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione w pojeździe, natomiast jedna osoba opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu. 
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą sprzętu hydraulicznego do osób uwięzionych, wydobyciu dwóch osób z pojazdu, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do śmigłowca LPR i karetek ZRM, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, zakręceniu zaworu instalacji gazowej oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem.
Na czas prowadzonych działań ruch na DW 187 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, natomiast dwie osoby przewieziono do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.
Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Adam Wiernicki, asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza