Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.07.2017 - Pniewy - wybuch butli z gazem w samochodzie
W piątek 28 lipca o godz. 07.45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w samochodzie oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwie osoby poszkodowane leżące na jezdni oraz zadymiony samochód dostawczy, gdzie doszło do wybuchu butli z gazem.
Na miejscy był ZRM, który udzielał pomocy poparzonym mężczyznom.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ratownikom ZRM w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatora w pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala w Poznaniu, natomiast drugą osobę przewieziono do szpitala w Szamotułach.
Jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza