Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

31.07.2017 - Wypadek drogowy - Kąsinowo
W poniedziałek 31 lipca o godz. 11.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kąsinowo.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Baborowo oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa uszkodzone samochody, które zderzyły się ze sobą. Pojazd marki Ford Mondeo znajdował się na poboczu drogi, natomiast Toyota znajdowała się w przydrożnym rowie.
Osoby poszkodowane jadące Fordem znajdowały się wewnątrz pojazdu, a osoby jadące Toyota opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Trzy osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec LPR.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza