Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.08.2017 - Dachowanie samochodu w Kąsinowie
W poniedziałek 7 sierpnia o godz. 22.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na trasie Szamotuły - Poznań w miejscowości Kąsinowo.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w rowie. Świadek zdarzenia poinformował KDR, że kierujący opuścił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Szamotuły.
O zaistniałej sytuacji została powiadomiona Policja, która jadąc na miejsce zauważyła poszukiwaną osobę. W trakcie dojazdu na miejsce Policji z poszkodowanym na miejsce dotarł ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Patryk PaszkowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza