Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.08.2017 - Bobulczyn - Audi uderzyło w drzewo
We wtorek 15 sierpnia o godz. 08.00 do dyżurnego SKKP Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym (jednej osobie poszkodowanej i uwięzionej w pojeździe) na drodze nr 184 w miejscowości Bobulczyn na trasie Wronki - Pniewy. 
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Audi A4, który uderzył w drzewo. Kierujący znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu oraz przekazaniu ZRM.
Kierujący po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Wiernicki, st. str. Hubert NowakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza