Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.08.2017 - Wronki - pożar autobusu
W poniedziałek 21 sierpnia o godz. 04.44 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze autobusu w miejscowości Wronki na ul. Piaskowej 24.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar autobusu marki BOVA. Pojazd znajdował się pod linią energetyczną, która podczas pożaru uległa przepaleniu i spadła na ziemię.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zerwanej linii energetycznej, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się pojazd, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na znajdujące się w pobliżu świerki oraz ugaszeniu pożaru.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Roman GronowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza