Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.08.2017 - Ostrolesie - wypadek na polu
We wtorek 22 sierpnia o godz. 16.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Ostrolesie gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali osobę poszkodowaną, która była uwieziona w maszynie rolniczej (rozsiewacz do nawozu). Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozcięciu elementów rozsiewacza za pomocą narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia nogi poszkodowanego, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca LPR.
Poszkodowany chłopiec (13 lat) został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej MaćkowiakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza