Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.08.2017 - Szamotuły - Fiat uderzył w drzewo i płot
W środę 23 sierpnia o godz. 06.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym i jednej osobie poszkodowanej na drodze nr 187 w miejscowości Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy Fiat Punto, który uderzył w drzewo, następnie w betonowe ogrodzenie posesji.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu instalacji gazowej oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Kierujący po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej MaćkowiakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza