Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

27.08.2017 - Marianowo - kolizja drogowa
W niedzielę 27 sierpnia o godz. 16.12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 184 z trasą w kierunku Marianowa.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz dwa zastępy OSP Wronki. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motorower, który zderzył się z samochodem osobowym.
Kierowca oraz pasażerka skutera znajdowali się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast kierujący pojazdem znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki ZRM i śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: psz24.infoGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza