Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.08.2017 - Wypadek drogowy na K92 - Chełmno
We wtorek 29 sierpnia o godz. 11.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym i jednej osobie poszkodowanej na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Chełmno gm. Pniewy.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Podrzewie, Duszniki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód Citroen Jumper, który uderzył w samochód ciężarowy.
Kierujący samochodem Citroen Jumper znajdował się w pojeździe, natomiast kierowca samochodu ciężarowego znajdował się w pobliżu. Na miejscu był ZRM i Policja.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga krajowa nr 92 była zablokowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu Citroen na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana został przewieziona przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. str. Dariusz MarciniakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza