Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.10.2017 - Młodasko - pożar piwnicy
W środę 11 października o godz. 13.17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w miejscowości Młodasko gm. Kaźmierz.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz, OSP Bytyń oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zadymienie na klatce schodowej oraz w piwnicy.
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru suszarki, która znajdowała się w piwnicy budynku. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
W trakcie prowadzonych działań jedno z dzieci źle się poczuło i na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się wyposażenie piwnicy i znajdujący się tam opał, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ZRM, przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Jedna osoba poszkodowana (dziecko lat 4) została przewieziona do szpitala na obserwację.
Spaleniu uległa suszarka, lodówka, opał oraz instalacja elektryczna.
Straty wyniosły 3 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 800 tys.
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawkajednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza