Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.10.2017 - Dwa tragiczne zdarzenia na akwenie wodnym - Otorowo, Pakawie
W niedzielę 15 października o godz. 17.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował, że w stawie w miejscowości Otorowo pływa ciało mężczyzny.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach wraz z łodzią do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pływające ciało mężczyzny w wodzie, w odległości około 3 metrów od brzegu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu ciała z wody, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz oświetleniu terenu działań.
Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz ZRM, po przebadaniu osoby, stwierdził zgon.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja i Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja i Prokurator.

We wtorek 17 października o godz. 18.34 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało, że na jeziorze Pakawskim topi się mężczyzna w miejscowości Pakawie gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach wraz z łodzią motorową do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Wronki wraz z łodzią motorową, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody na pomost przez osoby postronne.
Osoby postronne udzielały mężczyźnie pierwszej pomocy.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz oświetleniu terenu działań.
Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz ZRM, po przebadaniu osoby, stwierdził zgon.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja i Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja i Prokurator.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Otorowo, mojeWronki.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza