Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.01.2018 - Baborowo - samochód uderzył w drzewo
W ¶rodę 3 stycznia o godz. 07.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo i rannym dziecku, które znajduje się w pojeĽdzie. Do zdarzenia doszło na trasie Baborowo - Baborówko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Baborowo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo.
Kieruj±ca oraz dziecko opu¶cili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w radiowozie Policji.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (dziecko lat 6), rozł±czeniu akumulatora oraz usunięciu skutków kolizji z jezdni.
Poszkodowane dziecko zostało przewiezione przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza strategia