Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.01.2018 - Rudnik - samochód ciężarowy w rowie
W czwartek 4 stycznia o godz. 10.29 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego, który wpadł do rowu oraz rozsypanym ładunku na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowo¶ci Rudnik.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Przecław oraz Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który znajdował się w rowie, natomiast naczepa była na poboczu. Kierowca opu¶cił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu - nie został poszkodowany. Ładunek wysypał się do rowu oraz czę¶ciowo na jezdnię - rzepak. Jeden pas ruchu DW 184 był nieprzejezdny.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozł±czeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz usunięto skutki po kolizji z jezdni.
Około godz. 15.10 jeden zastęp OSP Przecław został zadysponowany do pomocy Policji w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia podczas wyci±gania pojazdu. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 184 został wstrzymany na kilka godzin, Policja wyznaczyła objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Pomoc Drogowa.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza strategia