Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.01.2018 - Dachowanie samochodu w Samołężu
W poniedziałek 8 stycznia o godz. 06.44 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowo¶ci Samołęż na trasie Szamotuły - Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie. Kieruj±ca opu¶ciła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozł±czeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza