Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.05.2018 - Kąsinowo - samochód uderzył w drzewo
W sobotę 12 maja o godz. 02.13 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym na trasie Szamotuły-Poznań w miejscowości Kąsinowo gm. Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu i był nieprzytomny.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, rozłączeniu akumulatora oraz sorpcji plamy oleju.
Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: ogn. Roman GronowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza