Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.06.2018 - Ćmachowo - wypadek drogowy, dwie osoby poszkodowane
W piątek 1 czerwca o godz. 17.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Ćmachowo gm. Wronki
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Ćmachowo, OSP Wronki, OSP Amica, Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą, kierujący i pasażerowie (10 osób, w tym dwoje dzieci) opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, przekazaniu osób poszkodowanych pod opiekę ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza