Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.06.2018 - Szamotuly - potr±cenie na przejeĽdzie kolejowym
W niedzielę 10 czerwca o godz. 10.15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potr±ceniu mężczyzny przez poci±g na przejeĽdzie kolejowym w miejscowo¶ci Szamotuły na ul. Wojska Polskiego.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany ¶migłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali potr±conego mężczyznę przez poci±g relacji Poznań - Krzyż. Poszkodowany znajdował się na poboczu torowiska.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu l±dowiska dla ¶migłowca LPR oraz przekazaniu poszkodowanego mężczyzny pod opiekę ZRM.
Osoba poszkodowana został przetransportowana przez ZRM do szpitala.
Niestety, w wyniku bardzo poważnych obrażeń poszkodowany zmarł w Szpitalu.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, ¶migłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny nieszczę¶liwego zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza