Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.06.2018 - Szamotuly - potrącenie na przejeździe kolejowym
W niedzielę 10 czerwca o godz. 10.15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potrąceniu mężczyzny przez pociąg na przejeździe kolejowym w miejscowości Szamotuły na ul. Wojska Polskiego.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali potrąconego mężczyznę przez pociąg relacji Poznań - Krzyż. Poszkodowany znajdował się na poboczu torowiska.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz przekazaniu poszkodowanego mężczyzny pod opiekę ZRM.
Osoba poszkodowana został przetransportowana przez ZRM do szpitala.
Niestety, w wyniku bardzo poważnych obrażeń poszkodowany zmarł w Szpitalu.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza