Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.08.2018 - Sękowo - pożar kotłowni
W środę 1 sierpnia o godzinie 12.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z budynku kotłowni, która przylegała bezpośrednio do hali produkcyjnej w miejscowości Sękowo gm. Duszniki
Dyżurny SK niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz OSP Duszniki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działań, następnie w wyniku rozpoznania ustalili, że dym wydobywa się z wnętrza budynku kotłowni.
Kierownik firmy poinformował ratowników, że wyłączył dopływ prądu do budynku, zamknął zawór instalacji gazowej i przeprowadził ewakuację 40 pracowników z hali produkcyjnej.
W momencie wykrycia pożaru przez system przeciwpożarowy, w pomieszczeniu zadziałała instalacja tryskaczowa, która przyczyniła się do zmniejszenia skutków pożaru.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na źródło pożaru, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń kotłowni oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną pomieszczeń w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy do jednostki.
Spaleniu uległ sterownik pieca gazowego, instalacja elektryczna, uszkodzona została otulina rur c.o. oraz została zalana kotłownia na skutek załączenia się instalacji tryskaczowej.
W działaniach gaśniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza