Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.08.2018 - Kluczewo Huby - pożar balotów, trawy i ścierniska
W środę 1 sierpnia o godz. 14.27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze balotów słomy, które były przewożone na dwóch przyczepach rolniczych w miejscowości Kluczewo Huby gm. Ostroróg.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, OSP Brodziszewo oraz OSP Binino.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar balotów słomy, które znajdowały się na przyczepach, pożar trawy w przydrożnym rowie oraz pożar ścierniska.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się baloty oraz podaniu trzech prądów gaśniczych na palącą się trawę i ściernisko.
Spaleniu uległy baloty słomy (22szt), trawa oraz ściernisko.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępy (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OstrorógGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza