Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.08.2018 - Podrzewie - pożar stogu
W sobotę 11 sierpnia o godz. 15.13 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze balotów słomy w miejscowości Podrzewie gm. Duszniki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Grzebienisko, OSP Sękowo oraz OSP Pniewy.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali stóg słomy, który cały był objęty ogniem. W pobliżu znajdował się budynek gospodarczy i maszyna rolnicza.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się stóg, podaniu trzech prądów gaśniczych w obronie budynku gospodarczego i maszyny rolniczej oraz dozorowaniu pogorzeliska.
Spaleniu uległo 800 balotów słomy, straty wyniosły 40 tys. złotych.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (38 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza