Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

25.08.2018 - Przecław - samochód w rowie, jedna osoba poszkodowana
W sobotę 25 sierpnia o godz. 19.52 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Przecław gm. Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także samochody OSP Przecław, OSP Baborowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Citroen, który znajdował się w przydrożnym rowie. Kierująca znajdowała się w pojeździe i nie była uwięziona.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu działań oraz posprzątaniu drogi z pozostałości powypadkowych.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy do jednostki.
Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (11 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza