Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

26.08.2018 - Dobrogostowo - samochód uderzył w drzewo, następnie zapalił się
W niedzielę 26 sierpnia o godz. 04.08 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o samochodzie osobowym, który uderzył w drzewo, a następnie doszło do pożaru samochodu i drzewa w miejscowości Dobrogostowo gm. Obrzycko
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także samochody OSP Obrzycko oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który w całej objętości był objęty ogniem. W pobliżu zapaliło się drzewo oraz trawa.
Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się pojazd, podaniu drugiego prądu gaśniczego na palące się drzewo oraz trawę.
Po zakończonych działaniach gaśniczych przystąpiono do schładzania pojazdu oraz butli gazowej.
W działaniach gaśniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza