Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.09.2018 - Pamiątkowo - osoba poszkodowan przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala
W czwartek 6 września o godz. 19.39 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motoroweru oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pamiątkowo gm. Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także samochody OSP Przecław, OSP Baborowo, Policja oraz został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motocyklem. Kierujący motocyklem znajdował się na chodniku pod opieką świadków zdarzenia, natomiast kierujący pojazdem znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR,  oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.
Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka