Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.09.2018 - Sędzinko - samochód uderzył w drzewo, jedna osoba poszkodowana
W piątek 14 września o godz. 09.22 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego MSK Poznań, który informował o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Sędzinko gm. Duszniki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Duszniki oraz Policja, natomiast dyżurny MSK Poznań na miejsce zadysponował jeden zastęp z JRG 4 Poznań, OSP Buk oraz OSP Niepruszewo. Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatora, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Poznaniu.
W trakcie prowadzonych działań zastęp JRG Szamotuły i JRG 4 Poznań zostały zawrócone do jednostki.
W działaniach ratowniczych brało udział  zastępów (22 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPT oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka