Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.10.2018 - Dachowanie na trasie Sękowo-Lipnica
W środę 3 października o godz. 20.19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu na trasie Sękowo-Lipnica w pobliżu miejscowości Pólko, zgłaszający nie potrafił określić czy są osoby poszkodowane.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Otorowo, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w rowie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierowcy, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu elementów powypadkowych z jezdni.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia - nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OtorowoGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza