Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.10.2018 - Sędzinko - samochód uderzył w bariery
We wtorek 9 października o godz. 13.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu w bariery energochłonne na 134 km autostrady w pobliżu miejscowości Sędzinko.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Duszniki oraz Służba Utrzymania Autostrady.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w bariery energochłonne. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu - nie został poszkodowany.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (7 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służba Utrzymania Autostrady.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza