Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.10.2018 - Dachowanie samochodu w Pęckowie
W sobotę 13 października o godz. 07.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pęckowo gm. Obrzycko.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo, a następnie dachował. Pojazd znajdował się na drodze. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
W trakcie prowadzonych działań kierujący źle się poczuł i na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierowcy, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju i usunięciu elementów powypadkowych z jezdni.
Kierujący po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala.
W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp (3 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza