Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.10.2018 - Dachowanie samochodu w Pęckowie
W sobotę 13 paĽdziernika o godz. 07.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowo¶ci Pęckowo gm. Obrzycko.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo, a następnie dachował. Pojazd znajdował się na drodze. Kieruj±cy opu¶cił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
W trakcie prowadzonych działań kieruj±cy Ľle się poczuł i na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierowcy, rozł±czeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju i usunięciu elementów powypadkowych z jezdni.
Kieruj±cy po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala.
W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp (3 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza