Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.10.2018 - Wypadek drogowy w Nowej Wsi
W poniedziałek, 22 października o godz. 09.06 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wieś gm. Wronki.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po kolizji drogowej z drugim pojazdem. Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze oraz sorpcji plamy oleju i usunięciu elementów powypadkowych z jezdni.
Kierujący po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza