Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.10.2018 - Szamotuly - samochód ciężarowy uderzył w drzewo
W poniedziałek, 22 października o godz. 22.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu ciężarowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Szamotuły na drodze wojewódzkiej nr 187 w kierunku Obornik.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który uderzył w drzewo. Kierujący znajdował się przytomny wewnątrz pojazdu - nie został uwięziony.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu elementów powypadkowych z jezdni.
Kierujący po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza