Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.11.2018 - Baborówko - samochód uderzył w latarnię
W niedzielę, 4 listopada o godz. 19.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w latarnię uliczną w miejscowości Baborówko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Baborowo, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w latarnię uliczną, latarnia została uszkodzona i opierała się o drzewo, kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora, przeszukaniu terenu w pobliżu pojazdu - nie znaleziono kierowcy, sprawdzeniu detektorem prądu czy w uszkodzonej latarni nie występuje napięcie, przemieszczeniu pojazdu na pobocze oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka

Zdjęcia: ogn. Roman GronowskiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka