Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

05.11.2018 - Wronki - pożar budynku mieszkalnego
W poniedziałek, 5 listopada o godz. 16.49 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wronki na ul. Sierakowskiej.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali silnie zadymiony budynek mieszkalny wielorodzinny.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu z wyjątkiem jednej osoby, która nie mogła poruszać się samodzielnie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji miejsca pożaru oraz przeszukaniu pomieszczeń, ewakuacji jednej osoby z budynku (mężczyzna z urazem nogi), podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się materiały w łazience, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu budynku miernikiem wielogazowym.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka