Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

05.11.2018 - Gogolice - poszukiwania zaginionego mężczyzny i kobiety
W poniedziałek, 5 listopada o godz. 17.29 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od Dyżurnego Policji z prośbą o zadysponowanie jednostek Straży Pożarnej do miejscowości Gogolice gm. Wronki.
Chodziło o podjęcie działań w celu odnalezienia zaginionego mężczyzny i kobiety, którzy w tym dniu przebywali w lesie na grzybobraniu.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, zastępy OSP Chojno, OSP Wronki, OSP Jasionna, OSP Lubowo, OSP Ćmachowo, OSP Piotrowo oraz OSP Słopanowo.
Miejsce koncentracji sił i środków wyznaczono w miejscowości Gogolice (leśniczówka) oraz Wronki (Hotel Olympic).
W trakcie przyjmowania SiS w miejscach koncentracji Dyżurny Policji poinformował o odnalezieniu poszukiwanych osób na terenie powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego w miejscowości Krzyż.
Po sprawdzeniu informacji i potwierdzeniu, przez Policję obecności poszukiwanych osób w miejscowości Krzyż poszukiwania zostały zakończone.
W działaniach brało udział 10 zastępów (50 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka