Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.11.2018 - Chojno - samochód stoczył się do Warty
We wtorek, 6 listopada o godz. 17.04 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o stoczeniu się pojazdu z promu do rzeki Warta w miejscowości Chojno.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki z łodzią, OSP Chojno, OSP Lubowo oraz Policja i Straż Miejska.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę, który poinformował, że jego pojazd stoczył się z promu do rzeki. Samochód znajdował się ok. 200m od przeprawy promowej.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz zabezpieczeniu pojazdu przed dalszym przemieszczeniem za pomocą liny.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Straż Miejska.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP WronkiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka