Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.11.2018 - Kiączyn - wypadek drogowy, trzy osoby poszkodowane
W sobotę, 10 listopada o godz. 18.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Kiączyn gm. Kaźmierz.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą czołowo. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, natomiast pasażerka jednego z pojazdów znajdowała się wewnątrz pojazdu - nie była uwięziona.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Trzy osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Dariusz MarciniakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka