Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.11.2018 - Nadolnik - dachowanie samochodu osobowego
W poniedziałek, 12 listopada o godz. 16.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Nadolnik na trasie Wronki - Czarnków.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Wronki, OSP Piotrowo oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w rowie. Kierujący i pasażerka opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki ZRM oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Robert TomkowiakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka