Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.11.2018 - Wierzeja - samochód uderzył w słup energetyczny
We wtorek, 13 listopada o godz. 21.17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu w słup energetyczny, który został uszkodzony oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Wierzeja gm. Duszniki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w betonowy płot posesji, następnie w słup energetyczny. Kierująca znajdowała się wewnątrz pojazdu - nie była uwięziona.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatora oraz sprawdzeniu detektorem napięcia czy w linii energetycznej występuje napięcie.
Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: ogn. Roman Gronowski, str. Mikołaj SkąpskiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka