Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.11.2018 - Pniewy - ładowarko-koparka uderzyła w samochód
W sobotę, 17 listopada o godz. 11.58 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu i wózka widłowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ładowarko-koparkę, która uderzyła w samochód osobowy oraz uszkodziła drzwi pojazdu. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Kierująca po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia - nie odniosła obrażeń.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Wiernicki, st. sekc. Paweł UrbanGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka