Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.11.2018 - Komorowo - zadymienie w budynku mieszkalnym
W czwartek, 29 listopada o godz. 17.19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w budynku mieszkalnym w miejscowości Komorowo gm. Kaźmierz.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Bytyń, OSP Kaźmierz oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali silnie zadymiony budynek mieszkalny, mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji miejsca pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się sofę, przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu budynku miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Straty wyniosły 30 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Energetyczne.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka