Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.11.2018 - Tragiczny wypadek w Gaju Małym
W piątek, 30 listopada o godz. 18.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Gaj Mały na trasie Szamotuły-Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Słopanowo, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się na poboczu drogi. Kierujący znajdował się nieprzytomny w pobliżu pojazdu.
Droga powiatowa została zablokowana w obu kierunkach.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Będący na miejscu zdarzenia lekarz po przeprowadzonej resuscytacji stwierdził zgon mężczyzny.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany - Policja zorganizowała objazdy.
Na miejsce zdarzenia udał się Oficer Operacyjny w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Prokurator, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Rafał RoszykGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka