Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.12.2018 - Pniewy - wypadek przy Orlenie, jedna osoba poszkodowana
We wtorek, 4 grudnia o godz. 12.14 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz osobach poszkodowanych w miejscowo¶ci Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sob±.
Kieruj±cy opu¶cili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się na zewn±trz. Dwie osoby poszkodowane uskarżały się na ból w klatce piersiowej. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, zabezpieczenie przed utrat± ciepła), rozł±czeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W trakcie prowadzonych działań jeden zasęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala, natomiast druga po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza