Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.01.2019 - Kłodzisko - zderzenie dwóch samochodów, jedna osoba poszkodowana




W czwartek, 3 stycznia o godz. 6.49 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Kłodzisko gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzyły się pojazdem dostawczym.
Kierująca znajdowała się wewnątrz pojazdu - nieprzytomna, natomiast kierujący samochodem dostawczym znajdował się w pobliżu - nie odniósł obrażeń. 
Działania jednostek SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej na deskę i przekazaniu pod opiekę ratowników ZRM, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
Podczas prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Roszyk



Galeria





jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza