Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.01.2019 - Lubowo - zderzenie trzech pojazdów
W pi±tek, 4 stycznia o godz. 9.50 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowo¶ci Lubowo gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Lubowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sob±.
Samochód marki Fiat znajdował się po dachowaniu w rowie, pojazd marki Renault znajdował się na poboczu drogi, natomiast Opel był na pasie ruchu.
Kieruj±cy i pasażerowie opu¶cili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania jednostek SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozł±czeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprz±taniu drogi z pozostało¶ci po wypadku.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza