Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.01.2019 - Szamotuły - samochód uderzył w drzewo, dwie osoby poszkodowane
W niedzielę, 20 stycznia o godz. 02.29 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo w miejscowości Szamotuły na ul. Lipowej.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochodem podróżowało pięć osób, dwie z nich zostały poszkodowane.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP jednej osobie (wsparcie psychiczne), oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ZRM zostały przewiezione do szpitala, pozostałe trzy osoby nie zostały poszkodowane.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza