Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.01.2019 - Otorowo - pożar stogu
W niedzielę, 20 stycznia o godz. 12.16 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu z balotami słomy w miejscowości Otorowo gm. Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Otorowo, OSP Brodziszewo, OSP Baborowo, OSP Koźle oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali stóg balotów słomy, który w całości objęty był ogniem.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się stóg, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na stóg znajdujący się w pobliżu, dogaszaniu balotów słomy oraz dozorowaniu pogorzeliska.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Maciej MaćkowiakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza