Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.02.2019 - Lipnica - samochód uderzył w budynek, jedna osoba poszkodowana
W piątek, 1 lutego o godz. 06.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu samochodu osobowego w budynek mieszkalny oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Lipnica gm. Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył ścianę budynku mieszkalnego. Kierujący znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu, droga wojewódzka nr 187 była zablokowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu kierującego z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ratowników ZRM, rozłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz WiernickiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza