Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.02.2019 - Gaj Mały - pożar w piwnicy
W niedzielę, 3 lutego o godz. 13.08 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Gaj Mały gm. Obrzycko.
Dyżurny SK niezwłocznie do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Obrzycko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się materiały w piwnicy, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, sprawdzeniu pomieszczenia piwnicy kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza